Home Správy Kužmová v 1. kole veľkého turnaja v Indian Wells s hladkou prehrou

Kužmová v 1. kole veľkého turnaja v Indian Wells s hladkou prehrou

INDIAN WELLS – Viktória Kužmová prehrala v 1. kole turnaja WTA Premier Mandatory v kalifornskom Indian Wells (9 035 428 USD, tvrdý povrch vonku) s Číňankou Čang Šuaj 2:6, 4:6.

Naša tenistka otvorila zápas výborne, keď súperku poľahky brejkla. Podaním si však vôbec nepomáhala, výhodu po zmene strán stratila a od stavu 2:2 ťahala jasne za kratší koniec. Vo zvyšnom priebehu prvého setu získala iba tri fiftíny.

Druhé dejstvo malo najskôr podobný vývoj. Viki síce spočiatku výraznejšie ťažila z prvého servisu, no v šiestej hre si výborne hrajúca Číňanka pripísala po štvrtý raz brejk. Košičanka sa v ďalších minútach zmobilizovala. Dokázala vyrovnať na 4:4, ale koncovka patrila presnejšej čínskej tenistke.

• Kužmová zvládla pri svojom podaní iba 49 percent výmen
  • vypracovala si len 3 brejkbaly
  • prvýkrát v sezóne neprešla na turnaji cez úvodnú prekážku

Ďalšou zastávkou našej tenistky by malo byť od 20. marca ďalšie podujatie kategórie Premier Mandatory, ktoré bude hostiť floridské Miami.