Home Najdôležitejšie Kužmová v 2. kole v Linzi zdolala nasadenú súperku

Kužmová v 2. kole v Linzi zdolala nasadenú súperku

LINZ – Viktória Kužmová zvíťazila v 2. kole turnaja WTA International v rakúskom Linzi (250 000 USD, tvrdý povrch v hale) nad turnajovou deviatkou Anastasiou Pavľučenkovovou v troch setoch 2:6, 6:2, 6:4.

Zápas začala na podaní Kužmová. Napriek vedeniu 40:15 musela zisk gemu potvrdiť cez zhodu. Pavľučenkovová si na svojom prvom servise počínala istejšie. Ďalší tlak na servise už rodáčka z Košíc neustála a skúsenejšia Ruska šla do náskoku o brejk. V šiestej hre mala Viki dvojnásobnú možnosť na zmazanie náskoku, brejkbaly však nevyužila. Následne stratila osem fiftínov za sebou a prvý set bol minulosťou.

Druhý set mal niekoľko dôležitých momentov. Najprv naša tenistka v geme číslo tri odvrátila brejkbaly súperky, aby sama v šiestej hre zužitkovala vedenie 40:15 na riterne. Nadobudnutý náskok ešte navýšila ziskom ôsmej hry, čo znamenalo druhý brejk, a zároveň možnosť otvoriť rozhodujúci set servisom.

Doň mala Kužmová vynikajúci nástup. Ujala sa vedenia 2:0. Ruska však zabrala, štyrmi víťaznými gemami za sebou úplne otočila priebeh zápasu. Stav 2:4 prebudil Slovenku, ktorá sa postarala o ďalší zvrat a vrátila sa vo veľkom štýle otočkou na 5:4. V záverečnej nervydrásajúcej hre využila prvý mečbal na riterne po štyroch zhodách.