Home Správy Kužmová na WTA turnaji v Bukurešti napriek pomalšiemu úvodu nezaváhala

Kužmová na WTA turnaji v Bukurešti napriek pomalšiemu úvodu nezaváhala

BUKUREŠŤ – Druhá nasadená Viktória Kužmová si poradila v 1. kole turnaja WTA International v rumunskej Bukurešti (250 000 USD, antuka vonku) s Dalilou Jakupovičovou zo Slovinska po setoch 6:2, 6:2.

Prvý set začala Viki ukážkovou čistou hrou a na riterne súperku vedela pritlačiť tiež. Jakupovičová odolala a v ďalšom geme sa dostala k trom brejkbalom. Slovenka odvrátila jediný. Kužmová sa promptne postarala o ribrejk a vyrovnala stav na 2:2. Dôležitým okamihom bol záver šiesteho gemu. Košičanka premenila brejkbal víťazným úderom z defenzívy a dostala sa do vedenia 4:2. Slovinka sa z obratu nespamätala a stratila aj dve ďalšie hry.

Druhý set začala Slovenka útočne, Jakupovičová nevedela zužitkovať svoj servis. Kužmová využila ponúknutý brejkbal na 2:0. Rozdiel takmer 100 miest v renkingu bol v dôležitých momentoch na centrálnom dvorci viditeľný. Jakupovičová sa „vyhadzovala“ z dôležitých výmen alebo si Viki kráčala po fiftíny sama. Zápas ukončila na riterne v ôsmom geme. Využila tretí mečbal – Jakupovičová odohrala loptu do siete.

• Jakupovičová prehrala 9. zápas za sebou
  • Kužmová získala na riterne 30 fiftínov
  • pomer es 4:1 z pohľadu Slovenky

V druhom kole sa zverenkyňa Michala Mertiňáka stretne s domácou hráčkou hrajúcou na voľnú kartu Irinou Mariou Barovou.