Home Správy Kužmová v Aucklande otvorila sezónu hladkou prehrou

Kužmová v Aucklande otvorila sezónu hladkou prehrou

by David Pavlik

AUCKLAND – Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v prvom kole WTA podujatia kategórie International v novozélandskom Aucklande (275 000 USD, tvrdý povrch vonku).

Zverenkyňa Michala Mertiňáka (61. v poradí WTA) podľahla v súboji nenasadených tenistiek ešte len 15-ročnej Američanke Cori Gauffovej (67. v poradí WTA) jednoznačne 3:6, 1:6. Zápas trval iba 61 minút. Kužmovej druhým vystúpením pred grandslamovým Australian Open bude budúcotýždňový turnaj v austrálskom Hobarte.

Slovenka v úvode zápasu rýchlo nabrala manko 0:3. Brejkbalová šanca na návrat do setu v piatej hre zostala nevyužitá. Ďalšie už v tomto dejstve neprišli. Gauffová využila v deviatej hre pri vlastnom podaní hneď prvý setbal.

Druhý set mal ešte jednoznačnejší priebeh. Kužmová zapísala prvý a jediný gem setu v piatej hre pri vlastnom podaní.