Home Najdôležitejšie Kužmová s Kalinskou po skalpe elitnej dvojice víťazkami WTA turnaja v Prahe

Kužmová s Kalinskou po skalpe elitnej dvojice víťazkami WTA turnaja v Prahe

by Michal Pokrivka

PRAHA – Viktória Kužmová s Ruskou Annou Kalinskou sa stali víťazkami turnaja WTA International v Prahe (250 000 USD, antuka vonku). Vo finále zdolali najvyššie nasadený americko-český pár Nicole Melicharová/Květa Peschkeová 4:6, 7:5, 10:7.

Viki a jej partnerka nevyužili v treťom geme pri slabšom podaní Peschkeovej štyri brejkbaly. Favoritky vzápätí pohrdli na príjme tromi šancami. Napokon dosiahli brejk za stavu 3:2 pri servise Slovenky, ktorá spravila niekoľko chýb. Nasledovalo bleskové vyrovnanie na 4:4. Naša tenistka mala na rakete aj brejk na 5:4, ale bekhend poslala do siete a po zmene strán súperky pri jej podaní prvý set uzavreli.

V úvode druhého dejstva odskočili nasadené jednotky do vedenia 2:0. Pre slovensko-ruskú dvojicu to bol impulz zabrať. Obe dievčatá sa výrazne zlepšili v anticipácii i obhadzovaní na sieti silných súperiek. Stabilne servovali a po dvoch brejkoch cez českú veteránku otočili na 5:3. Češke s Američankou sa ešte podarilo vyrovnať, no posledné slovo patrilo Kužmovej s Kalinskou, ktoré dominovali v krížnych prestrelkách od základnej čiary.

Naša tenistka si odložila do supertajbrejku svoje najlepšie údery. Melicharovej naopak prestalo fungovať podanie, čoho výsledkom bol obrat Slovensky a Rusky z 3:4 na 9:4. Favoritkám padlo pri druhom mečbale neuveriteľné „prasiatko“ z riternu, no celkovo štvrtý mečbal už Viki s partnerkou premenili.

Zaujalo nás:

  • Kužmová s Kalinskou dominovali celkovo na body tesne 71:70
  • všetky 4 brejky zaknihovali cez Peschkeovú
  • na turnaji zvíťazili vo všetkých 4 prípadoch 2:1 na sety
  • Peschkeová je bývalá svetová jednotka a spolu s Melicharovou finalistka lanského Wimbledonu

Pre obe tenistky ide nielen o prvý spoločný titul z hlavného okruhu, ale prvý všeobecne. Získajú vďaka nemu 280 bodov do rebríčka WTA. Viki sa posunie na nové maximum v podobe 71. miesta, sympatická Ruska bude v pondelok na 103. pozícii.

„Chcela by som sa poďakovať všetkým, ktorí sem počas celého týždňa chodili a povzbudzovali nás. Boli ste super. Ďakujem aj organizátorom turnaja i zberačom. Veľká vďaka patrí i môjmu trénerovi Mišovi Mertiňákovi a Anninej trénerke za to, že tu boli s nami a podporovali nás. Nicole a Květe blahoželám k super turnaju,“ uviedla v slávnostnom príhovore Kužmová.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Our first @wta title together😇 thank you @annakalinskaya78 for great week , it was so much fun as always❤️ @jtbankapragueopen

Príspevok, ktorý zdieľa Vikuš Kužmová (@vikikuzmova),

Podobné články

Leave a Comment

one × 2 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy