Home Australian Open Kužmová s Rybárikovou nevyužili šance a končia v prvom kole Australian Open

Kužmová s Rybárikovou nevyužili šance a končia v prvom kole Australian Open

MELBOURNE – Magdaléna Rybáriková a Viktória Kužmová prehrali v prvom kole štvorhry na Australian Open (60 500 000 AUD, tvrdý povrch vonku) s párom Čang Šuaj/Samantha Stosurová po setoch 6:7(3), 2:6.

Slovenky si v prvom sete rýchlo vybudovali náskok 2:0. Vzápätí však oň aj prišli. Neskôr sa opäť dostali do brejku a viedli 6:5. Následne mali päť setbalov, ale súperky všetky odvrátili a vynútili si tajbrejk. Aj v ňom na úvod viedli Slovenky. Mali náskok 3:1, ale od tohto momentu si už body pripisovali iba Číňanka s Austrálčankou, a tak sa tešili zo zisku prvého setu.

Druhé dejstvo už patrilo súperkám Sloveniek. Najskôr sa brejkom dostali do náskoku 2:1, neskôr pridali ďalší na 5:2. Na servise potom premenili druhý mečbal.