Home Správy Kužmová pred US Open bez singlovej výhry, v New Yorku končí v prvom kole

Kužmová pred US Open bez singlovej výhry, v New Yorku končí v prvom kole

by David Pavlik

NEW YORK – Viktória Kužmová neuspela v prvom kole nového WTA turnaja kategórie International v newyorskom Bronxe (250 000 USD, tvrdý povrch vonku).

V generálke na US Open podľahla desiatej nasadenej Češke Karolíne Muchovej 5:7, 2:6. Zverenkyňa Michala Mertiňáka mala v úvodnom kole pôvodne vyzvať Číňanku Čeng Saj-saj, tú ale napokon zastavili zdravotné problémy.

Úvodný set duelu sa niesol v znamení kvalitného podania. Jediný brejk sa zrodil v absolútnej koncovke, keď Kužmová neodolala celkovo tretiemu setbalu Češky v dvanástej hre.

Druhý set bol vyrovnaný iba do stavu 2:2. Od tohto skóre bodovala už iba Češka, na príjme v ôsmom geme využila štvrtú mečbalovú šancu.

• Češka brala po svojom podaní 27 z 29 výmen, v prvom sete bola dokonca stopercentná (20/20)
  • nečelila ani jednému brejkbalu

Kužmová tak na US Open pocestuje bez singlovej výhry v rámci prípravných turnajov. Rovnako v prvom kole stroskotala aj v Cincinnati. Dnes bude v akcii ešte v deblovej súťaži po boku Bielorusky Sasnovičovej.