streda, 6 decembra, 2023
HomeNajdôležitejšieKužmová pred finále Billie Jean King Cup: Pomôcť môže únava súperiek aj...

Kužmová pred finále Billie Jean King Cup: Pomôcť môže únava súperiek aj formát turnaja

Viktória Kužmová si myslí, že Slovensku na finálovom turnaji Billie Jean King Cup v Glasgowe môže pomôcť únava súperiek i formát turnaja.


Slovenské tenistky sa predstavia na finálovom turnaji Billie Jean King Cup v škótskom Glasgowe. Súperkami v B-skupine budú Austrálčanky a Belgičanky. Líderkou slovenského tímu by mala byť skúsená Viktória Kužmová, ktorá si pochvaľuje svoju aktuálnu formu.

Kužmová sa cíti vo forme

Pred Billie Jean King Cupom som absolvovala turnaj v Trnave, kde som hrala celkom fajn. Chcela som odohrať nejaké zápasy. Je to skoro doma, takže keď sa naskytla táto možnosť, tak som ju zobrala. Narazila som v semifinále, ale napriek tomu som spokojná. Cítim sa byť vo forme. Posledné dva roky boli pre mňa zo zdravotnej stránky náročné, ale telo momentálne ,drží‘, takže musím zaklopať,“ vyhlásila pre Nový Čas.

24-ročná tenistka ladila formu na halovom turnaji ITF v Trnave, kde ju až v semifinále zastavila Lapková. Dobre zahrala aj na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny. Na US Open vyhrala vrátane kvalifikácie štyri zápasy, všetky bez straty setu. V 2. kole jej stopku vystavila Rogersová.

Kužmová pochvaľuje nielen svoju formu, ale aj skvelú atmosféru v slovenskom tíme. Pred odletom sme mali len dva dni na tímovú prípravu, ktorá dopadla fajn. Čo sa týka tímových súťaží, tak tie sú v prvom rade o atmosfére a tá je u nás skvelá. Na tréningoch sa bavíme a je to celé super. Myslím si, že by to malo byť aj o zábave, určite budeme v dobrej nálade a budeme sa snažiť podať čo najlepšie výkony.”

Únava protihráčok či formát turnaja môžu zahrať do karát

Podľa jej slov môže slovenskému tímu zahrať do karát únava niektorých protihráčov po náročnej sezóne a tiež formát turnaja.

„Vo finále sú už len skvelé hráčky. Bude to 12 najlepších tímov sveta, takže vyberať si veľmi nenavyberáme. Určite budú všetci skvelo pripravení, aj keď je už koniec sezóny a u niektorých báb sa možno môže prejaviť aj únava. Musíme dať do toho všetko, vo formáte, kde sú dve dvojhry a jedna štvorhra je všetko možné. Minulý rok sa mi v tomto formáte darilo, čo je povzbudzujúce. No toto bude nový Fed Cup, nové finále,” dodala Viktória Kužmová.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen − ten =

Slováci v akcii