Home Najdôležitejšie Kužmová pre zranenie nedohrala zápas v Miami: S takým zranením sa nedalo pokračovať, priznáva Hrunčák

Viktória Kužmová

MIAMI – Slovenská tenistka Viktória Kužmová bola nútená v dôsledku zranenia skrečovať zápas vo finále kvalifikácie proti mexickej tenistke Renate Zarazuaovej za stavu 3:6, 0:1.

Kužmová mala už v prvom geme tri brejkbalové príležitosti, ktoré však zostali nevyužité a následne v ďalšom geme prišla o podanie. Sériou troch gemov v rade slovenská tenistka vyrovnala na 3:3, ale koncovka úvodnej sady patrila Mexičanke, ktorá po 46 minútach viedla 1:0.

Po konci prvého setu si 104. hráčka vyžiadala ošetrenie, pretože už vo včerajšom zápase ju limitovali pľuzgiere na nohách. Rozhodla sa v zápase pokračovať, ale po prvom prehranom geme nakoniec duel vzdala.

Vyjadrenie trénera Hrunčáka

Situáciu so zranením jeho zverenkyne nám bezprostredne po zápase vysvetlil jej tréner Tomáš Hrunčák. “Viki od posledného zápasu na turnaji v Mexiku trápili pľuzgiere na chodidle a po včerajšom zápase strávila viac ako hodinu u fyzioterapeuta. Už po prvom geme som jej odporúčal zápas skrečovať, ale Viki chcela zabojovať a pokúsiť sa hrať aj cez bolesť,” uviedol kouč slovenskej tenistky.

Do hlavnej súťaže tým pádom nepostúpila, ale na turnaji v Miami ju ešte čaká zápas vo štvorhre. “Dúfam, že do debla sa stihne dať dokopy, ale zároveň nemôžeme riskovať, pretože je pred nami ešte takmer celá sezóna a zdravie je prioritou do ďalších bojov,” dodal.