Home Správy Kužmová po ďalšej dráme do štvrťfinále ITF turnaja v Dubaji

Kužmová po ďalšej dráme do štvrťfinále ITF turnaja v Dubaji

DUBAJ – Druhá nasadená Viktória Kužmová zdolala v 2. kole ITF turnaja v Dubaji (100 000 USD +H, tvrdý povrch vonku) Mandy Minellovú z Luxemburska v troch setoch 6:1, 2:6, 6:3.

Košická rodáčka mala raketový vstup do zápasu, ktorého výsledkom bolo po pár minútach vedenie 3:0. Aj ďalší priebeh prvého setu mala pod kontrolou. Luxemburčanka získala jediný gem až pri manku 0:5 po odvrátení setbalu.

V druhom dejstve zvýšila Minellová zapojenie prvého podania, vďaka čomu sa pomer síl na kurte vyrovnal. Do stavu 3:2 odolala piatim brejkbalom, v šiestom geme sama udrela na príjme. Vzápätí odvrátila štyri Viktóriine šance na ribrejk a po zmene strán spečatila vyrovnanie čistou hrou na riterne.

Na začiatku tretieho setu Slovenkin útlm vrcholil. Prehrávala 0:2, rýchlo však získala štyri gemy za sebou, čo ju dostalo do komfortnej pozície. V závere mala pevné nervy. Za stavu 5:3 premenila pri servise súperky v poradí druhý mečbal.