Home Správy Kužmová neuspela v maratónskom 1. kole Wimbledonu

Kužmová neuspela v maratónskom 1. kole Wimbledonu

LONDÝN – Viktória Kužmová  prehrala v 1. kole grandslamového Wimbledonu (38 000 000 GBP, tráva vonku) so Slovinkou Polonou Hercogovou po setoch 6:4, 6:7(6), 5:7.

Viki začala najslávnejší turnaj najlepším možným spôsobom – v úvodnej hre získala brejk. Ani ona sa však nevyhla strate servisu v šiestej hre, keď nedokázala odvrátiť celkovo tretí brejkbal Slovinky. Košičanke sa v ďalšom geme podaril okamžitý ribrejk a set ukončila v desiatej hre na servise, keď premenila prvý setbal.

V druhom sete si obe hráčky držali servis. Viki môže mrzieť nevyužitý brejkbal v treťom geme. Ustála aj nepriamy tlak v desiatej a dvanástej hre hre, keď podávala na udržanie sa v sete. V skrátenej hre sa dostala Hercogová do vedenia 3:1, Viki vyrovnala na 3:3. Slovinka sa dostala k dvom setbalom na vlastnom podaní, druhú možnosť už zverenkyňa Michala Mertiňáka neodvrátila.

Rozhodujúci set začala lepšie Kužmová, dostala sa do pohodlného vedenia 4:1. V kritickej siedmej hre ale neustála štyri hrozby straty servisu a Slovinka sa dotiahla, ba čo viac, v deviatom geme získala brejk, a podávala na víťazstvo v zápase. Viki sa podaril ribrejk a zápas pokračoval. Bohužiaľ, skúsenejšia Hercogová získala dva gemy po sebe a stretnutie po 150 minútach ukončila forhendovým víťazným úderom.

• útočný tenis Kužmovej v číslach: 50 víťazných úderov a 39 nevynútených chýb
  • pomer es 11:6 pre Slovenku
  • vzájomná bilancia je 0:2