Home Najdôležitejšie Kužmová neprelomila hernú krízu ani na US Open: V koncovkách setov bola úspešnejšia austrálska favoritka

Kužmová neprelomila hernú krízu ani na US Open: V koncovkách setov bola úspešnejšia austrálska favoritka

by Roderik Pastier
Viktória Kužmová

NEW YORK – Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa rozlúčila s US Open už v prvom kole kvalifikácie. V úvodnom dueli nestačila na favorizovanú súperku z Austrálie Astru Sharmaovú, ktorej podľahla po setoch 5:7, 6:7(5).


Obe tenistky od úvodu využívali svoju najsilnejšiu zbraň – servis. Prvé brejkbaly v stretnutí mala slovenská tenistka, ale v šiestej hre nevyužila tri možnosti. O dva gemy neskôr mala ďalšiu príležitosť, opäť však bola neúspešná. V jedenástom geme prišiel zákonitý trest, Sharmaová prvýkrát v zápase prelomila podanie Slovenky a ujala sa vedenia v dueli.

Ani druhé dejstvo nenasvedčovalo tomu, že by Kužmová mohla skomplikovať 114. hráčke cestu za postupom do semifinále. Za stavu 1:1 stratila podanie, ale v hodine dvanástej kontrovala ribrejkom a vyrovnala na 5:5. Vyrovnaný druhý set musela rozhodnúť až skrátená hra, v ktorej Kužmová vyrovnávala na 5-5, ale nasledujúce dve loptičky patrili jej súperke, ktorá postúpila ďalej.Kužmová, ktorá aktuálne okupuje až 158. priečku, si v tejto sezóne na svoje konto pripísala už pätnástu porážku. Z výhry sa tešila v jedenástich prípadoch a herná kríza pokračuje aj naďalej.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 + seventeen =