Home Správy Kužmová na WTA turnaji v Linzi s prehrou v 1. kole

Kužmová na WTA turnaji v Linzi s prehrou v 1. kole

LINZ – Viktória Kužmová prehrala v 1. kole turnaja kategórie WTA International v rakúskom Linzi (250 000 USD, tvrdý povrch v hale) so šiestou nasadenou Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou 5:7, 5:7.

V úvode prvého setu nevyužila rodáčka z Košíc brejkbal na 2:0 a v ďalších minútach sa dostala do útlmu. Zmobilizovala sa až pri manku 1:4. V šiestom geme si vzala späť prvý stratený servis a za stavu 4:5 aj druhý. Koncovka patrila napriek tomu opäť favorizovanej Ruske.

Na začiatku druhého dejstva odskočila samarská rodáčka do vedenia 2:0. Viki sa vrátila do zápasu ribrejkom na 4:4, ale v závere ťahala znova za kratší koniec. Za stavu 5:5 sa dvojchybou pripravila o podanie, po zmene strán jej súperka využila v poradí druhý mečbal.