Home Správy Kužmová na WTA turnaji na Malorke nádejne rozohratý súboj so Šarapovovou nedotiahla

by Tomáš Tomeček

SANTA PONSA – Viktória Kužmová prehrala v 1. kole turnaja WTA International na Malorke (250 000 USD, tráva vonku) s ruskou voľnou kartou Mariou Šarapovovou 6:7(8), 0:6.

Ruska začala zápas suverénne a podanie si postrážila čistou hrou. Viki sa na úvodnom servise trápila a gem nezískala. Šarapovová si výhodu brejku neudržala dlho, už v ďalšej hre sa vďaka „prasiatku“ z riternu dostala Kužmová k ribrejku. Hráčky predvádzali útočný tenis. Drámu sme videli za stavu 3:3, keď sa Viki víťaznými údermi a perfektným čítaním hry prepracovala k brejkbalu, ale neuspela. V 11. geme sa už po víťaznom údere dočkala, ale nedokázala prvý set doservovať. O všetkom musel rozhodnúť tajbrejk. Košická rodáčka v ňom viedla 3:1, súperka otočila na 5:4 a napokon ho získala po Slovenkinom údere do siete pomerom 10:8.

V druhom sete využila Ruska momentum z konca úvodného dejstva a získala štyri gemy za sebou. V tejto fáze zápasu bola zverenkyňa Michala Mertiňáka nekoncentrovaná a kopila veľa nevynútených chýb. Piaty gem zakončila dvojchybou. Ruska následne využila pri svojom servise prvý mečbal.

• Kužmová mala len o jeden víťazný úder menej ako víťazka (15:16)
  • pomer nevynútených chýb bol z jej pohľadu 19:13
  • obe tenistky často riskovali druhý servis, spravili až 16 dvojchýb (9:7)

Zverenkyňa Michala Mertiňáka bude pokračovať na najväčšom z Baleárskych ostrovov ešte vo štvorhre po boku Švajčiarky Belindy Benčičovej.