Home Správy Kužmová narazila na výborne hrajúcu Halepovú – obišla s dvoma „kanármi“

Kužmová narazila na výborne hrajúcu Halepovú – obišla s dvoma „kanármi“

MADRID – Viktória Kužmová prehrala v treťom kole turnaja WTA Premier Mandatory Madrid (7 021 128 USD, antuka vonku) s rumunskou svetovou trojkou Simonou Halepovou po setoch 0:6, 0:6.

Slovenská tenistka predviedla niekoľko sľubných výmen, no vo väčšine prípadov produkovala nevynútené chyby, ktoré pramenili zo snahy o aktivitu. Halepová hrala výborne a zastavila mnohé snahy o zrýchlenie. Po 21 minútach tak šiel prvý set do jej rúk bez straty jediného gemu.

V druhom dejstve sa snažila byť naďalej naša hráčka aktívna, no produkovala množstvo chýb. Tie boli aj výsledkom naštrbenej psychiky po tom, čo fiftíny neustále pribúdali na konto Halepovej. Rumunka však nepoľavovala vo výbornej hre. Po 22 minútach tak Kužmová inkasovala ďalšieho „kanára“. Rodáčka z Košíc si privolala na pomoc aj trénera Michala Mertiňáka a z ruchových mikrofónov bolo jasne počuť, ako hovorí o tom, že už nevie, ako aktívnejšie by mala hrať. Tréner jej zas radil, aby sa snažila niečo zmeniť.

Pozrite si zrejme najkrajšiu výmenu zápasu. Tá šla na konto našej tenistky.

• Kužmová neodvrátila ani jeden zo šiestich brejkbalov
  • prvým servisom rozohrala 37 % výmen
  • v celom zápase po ňom vyhrala jednu výmenu
  • celkovo získala 20 % výmen
  • šesť bodov šlo na jej konto po servise a šesť po riterne
  • naša tenistka hrala prvý zápas v kariére proti hráčke elitnej svetovej trojky

Kužmová sa podľa prepočtov pravdepodobne vráti v renkingu WTA na 43. miesto, čo je jej maximum (niekoľko hráčok by ju ešte teoreticky mohlo predbehnúť). Súperkou Rumunky bude v ďalšom zápase lepšia z dvojice Julia Putincevová a Ashleigh Bartyová.