Home Správy Kužmová s ďalšou veľkou výhrou v Dubaji – odvrátila mečbaly a je vo štvrťfinále

Kužmová s ďalšou veľkou výhrou v Dubaji – odvrátila mečbaly a je vo štvrťfinále

DUBAJ – Viktória Kužmová zvíťazila v osemfinále turnaja WTA Premier 5 v Dubaji (2 828 000 USD, tvrdý povrch vonku) nad Američankou Sofiou Keninovou po setoch 1:6, 7:5, 6:2.

V prvom sete sa Američanka ujala vedenia 3:0. Potom Kužmová servisom znížila na 1:3. Viac gemov už získať nedokázala. Keď Keninová servovala na víťazstvo, naša hráčka odvrátila štyri setbaly. Po piatom sa však už radovala jej súperka.

Druhý set začala Slovenka lepšie. Dostala sa do náskoku 2:0. Američanka reagovala ribrejkom. O chvíľu na to opäť prelomila podanie košickej rodáčky a viedla 3:2. Viki sa potom síce dostávala do zhôd na riterne, ale viac z toho vyťažiť nedokázala. Za stavu 3:5 odvrátila na servise tri mečbaly a znížila. Využila, že v tej chvíli bolo momentum na jej strane, prelomila servis Keninovej na výhru a vyrovnala na 5:5. Hladko si potom podržala servis, na riterne využila šancu a vynútila si tretí set.

Ten už mala jasne v réžii naša tenistka. V úvode si vypracovala náskok 3:0. Jedným vyhraným servisom potom síce Keninová znížila na 1:3, ale ďalšie dve hry šli na konto Kužmovej. Keď za stavu 5:1 servovala na víťazstvo, Američanka ešte zabojovala a brejkla slovenskú súperku. Zdalo sa, že zníži aj pri svojom podaní, viedla už 30:0. Potom si však Slovenka troma výmenami za sebou vybojovala mečbal. Ten po chybe Keninovej premenila a mohla sa tak tešiť z veľkého postupu.

• na esá dominovala Slovenka 8:1
  • v treťom sete získala Kužmová po prvom podaní osem z desiatich výmen
  • dovedna mala štrnásť brejkbalov (premenila šesť)
  • vo vzájomnej štatistike s Keninovou upravila na 2:1
  • obe jej výhry proti americkej súperke prišli v troch setoch

V ďalšom kole čaká slovenskú tenistku veľká výzva. Stretne sa s druhou nasadenou Češkou Petrou Kvitovou. Tá dnes zvládla trojsetovú bitku proti Jennifer Bradyovej.