Home Správy Kužmová po zápase plnom chýb do štvrťfinále WTA turnaja v Bukurešti

Kužmová po zápase plnom chýb do štvrťfinále WTA turnaja v Bukurešti

BUKUREŠŤ – Druhá nasadená Viktória Kužmová zdolala v 2. kole turnaja WTA International v rumunskej Bukurešti (250 000 USD, antuka vonku) austrálsku kvalifikantku Jaimee Fourlisovú 7:5, 6:2.

Úvodný set začala Kužmová na riterne a vyhrala úvodný gem, keď súperka nezískala ani fiftín. Na prvom vlastnom servise sa nevyhla komplikáciám, príliš veľa nevynútených chýb znamenalo ribrejk. Slovenka kopila mnoho nevynútených chýb v celom priebehu setu. V nekonečnej 11. hre sa dostala k brejkbalom, nakoniec premenila až deviatu možnosť. Následne premenila na podaní druhý setbal.

Úvod druhého dejstva mala košická rodáčka podobný ako na začiatku stretnutia – dostala sa k ďalším brejkbalom a následne aj k brejku. Svoj servis udržala a postupne si vybudovala náskok 3:1. Trpezlivejšia hra priniesla zverenkyni Michala Mertiňáka ovocie. Keď zvládla na servise aj náročný šiesty gem, v ktorom musela odvracať Fourlisovej brejkbal, konečne nadobudla hernú pohodu. O pár minút premenila druhý mečbal víťazným úderom z bekhendu.

• Kužmová v prvom sete premárnila 8 brejkbalov
  • po prvom podaní získala v zápase 24 fiftínov z 33 výmen
  • na riterne získala až 37 výmen, o 20 viac ako jej súperka

Štvrťfinálovou súperkou zverenkyne Michala Mertiňáka bude víťazka zajtrajšieho súboja medzi Kazaškou Jelenou Rybakinovou a domácou voľnou kartou Jaqueline Adinou Cristianovou.