Home Správy Skvelá Kužmová v Bukurešti s druhým WTA titulom

Skvelá Kužmová v Bukurešti s druhým WTA titulom

by Dominika Mikušiaková

BUKUREŠŤ – Viktória Kužmová s Kristýnou Plíškovou triumfovali na turnaji WTA International v Bukurešti (250 000 USD, antuka vonku). Vo finále zdolali domácu dvojicu Jaqueline Adina Cristianová/Elena Gabriela Ruseová po setoch 6:4, 7:6(3).

Do prvého setu vstúpili Kužmová s Plíškovou vo veľkom štýle a ujali sa vedenia 3:0. Za tohto stavu mali tri brejkbaly na zvýšenie náskoku, ostali však nevyužité. V siedmom geme po dvojchybe Kužmovej o servis prišli, mrzieť ich to však príliš nemuselo. Za stavu 5:4 premenili prvý setbal na príjme.

Druhý set priniesol vyrovnanú bitku. Kužmová s Plíškovou sa presadili na príjme ako prvé a išli do vedenia 3:1. O výhodu však siedmej hre prišli. Za stavu 5:4 mali tri mečbaly na príjme, využiť ich však nedokázali. O víťazkách musel napokon rozhodovať tajbrejk, ktorý po výsledku 7:3 ovládol česko-slovenský tandem.