Home Najdôležitejšie Kužmová po veľkej dráme bez finále turnaja v Hertogenboschi

Kužmová po veľkej dráme bez finále turnaja v Hertogenboschi

by David Pavlik

HERTOGENBOSCH – Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa neprebojovala do finále WTA turnaja kategórie International v holandskom Hertogenboschi (250 000 USD, tráva vonku).

Nenasadená Slovenka (81. v poradí WTA) v ňom po veľkom boji podľahla Belgičanke Kirsten Flipkensovej (60. v poradí WTA) 5:7, 7:6(7), 4:6. V koncovke druhého setu odvrátila štyri mečbaly, v rozhodujúcom dejstve však následne nevyužila náskok 4:1. Flipkensová zabojuje o titul proti siedmej nasadenej Srbke Aleksandre Kruničovej (55. v poradí WTA).

Kužmová v úvodnom sete zmazala manko 2:5, v koncovke ale doplatila na viacero lacných chýb v sérii. Slovenka nezachytila ani úvod druhého setu, na stratu podania v druhom geme ale reagovala okamžitým ribrejkom. V tesnej koncovke vymazala za stavu 4:5 na podaní mečbal Belgičanky, sama následne nevyťažila zo setbalu za stavu 6:5. Rozhodoval dramatický tajbrejk, v ktorom Kužmová odvrátila ďalšie tri mečbaly súperky a slávila úspech pomerom 9:7.

Slovenka výborne rozbehla tretí set. Po brejku a následnom potvrdení odskočila na 4:1. V ďalšom priebehu ale dominovala o 12 rokov staršia súperka. Za stavu 5:4 využila piaty zápasový mečbal.