Home Správy Kužmová začala v Miami dobre, potom sa zachraňovala pred dvoma „kanármi“

Kužmová začala v Miami dobre, potom sa zachraňovala pred dvoma „kanármi“

MIAMI – Viktória Kužmová (48. v hodnotení WTA) prehrala v treťom kole turnaja WTA Premier Mandatory v Miami (9 035 428 USD, tvrdý povrch vonku) so siedmou nasadenou Holanďankou Kiki Bertensovou po setoch 6:3, 0:6, 1:6.

Kužmová mala brejkbalové príležitosti už na 3:1, no nevyužila ich. O chvíľu neskôr využila menej aktívnu hru súperky, prelomila jej servis na 5:3 a šla podávať na víťazstvo v prvom sete. Zvládla to bez väčších komplikácií – premenila druhý setbal.

Slovenská tenistka mala smolný štart do druhého dejstva. Rýchlo prehrávala 0:4, hoci mala gembaly a dokonca aj brejkbal. Potom naviac Holanďanka pridala ďalší úspešný gem na servise a Viki tak šla servovať o to, aby nedostala „kanára“. Pri podaní však uhrala jeden fiftín, a tak si Bertensová vynútila tretí set.

Nepríjemná séria prehraných gemov pre Viktóriu Kužmovú pokračovala aj v treťom sete. Bertensová si rýchlo vypracovala náskok 5:0. Jeden z gemov dokonca získala brejkom čistou hrou. Slovenská tenistka potom prerušila nepriaznivú sériu jedenástich prehraných hier za sebou a bez straty fiftínu znížila na 1:5. Holanďanka šla servovať na postup, prvý mečbal odvrátila Kužmová vďaka pomoci pásky. Pri druhom však už Bertensová predviedla svoje umenie a spečatila postup.

• Kužmová sa v aktuálnej onlajn verzii rebríčka WTA nachádza na 43. mieste, čo by bolo jej nové maximum
  • Bertensová nastrieľala 14 es
  • v prvom sete síce rozohrávala Holanďanka cez prvý servis iba 38 % výmen, ale získala po ňom všetky výmeny
  • Viki po druhom podaní v treťom sete nezískala ani jeden bod
  • v prvom sete získala Slovenka 31 fiftínov, v druhom a treťom dokopy 24

Víťazka sa v boji o postup do štvrťfinále stretne s Austrálčankou Ashleigh Bartyovou.