Home Najdôležitejšie Kužmová v Aucklande už do štvrťfinále, bude slovenskou dvojkou

Kužmová v Aucklande už do štvrťfinále, bude slovenskou dvojkou

by David Pavlik

AUCKLAND – Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa prebojovala už do štvrťfinále WTA turnaja kategórie International v novozélandskom Aucklande.

Slovenka (50. v poradí WTA) zdolala v súboji 20-ročných tenistiek Američanku Sofiu Keninovú (52.) po veľkom boji 7:5, 5:7, 6:3. Prekážkou na ceste do tretieho kariérneho semifinále na úrovni WTA bude pre Kužmovú ďalšia Američanka Amanda Anisimovová. Voľnej karte v úvodnom kole skrečovala ďalšia Slovenka Jana Čepelová.

Zverenkyňa Michala Mertiňáka otočila v úvodnom sete z 0:2 na 5:2. Keninová aj zásluhou dvoch odvrátených setbalov na podaní v desiatom geme vyrovnala na 5:5, v dvanástej hre už ale bola na podobné šance prikrátka.

Druhé dejstvo potvrdilo kvality oboch hráčok na podaní. Kužmová v druhej hre nevyužila brejkbalovú možnosť, na ďalšie brejkbaly sa čakalo až do absolútnej koncovky setu. Keninová sa v tesnom jedenástom geme dočkala brejku a záver zvládla.

Záverečný set pripomínal úvodné dejstvo. Kužmová prehrávala 0:2 i 1:3, sériou štyroch získaných gemov ale otočila na 5:3. Duel uzavrela čistou hrou na podaní, premenila hneď prvý mečbal.