Home Roland Garros Kučová a Šramková poznajú žreb kvalifikácie Roland Garros

Kučová a Šramková poznajú žreb kvalifikácie Roland Garros

by Michal Pokrivka

PARÍŽ – Kristína Kučová a Rebecca Šramková budú od zajtra bojovať v kvalifikácii grandslamového Roland Garros (42 661 000 EUR, antuka vonku).

Kristína Kučová (189. v rebríčku WTA) začne proti Češke Denise Allertovej (341.), ktorá si uplatňuje chránený renking. Ak otvorený zápas zvládne, narazí buď na 18. nasadenú Španielku Paulu Badosovú Gibertovú, ktorej podľahla minulý týždeň v La Bisbal d’Empordá, alebo na Nemku Tamaru Korpatschovú. V prípadnom finále eliminácie by to mala byť podľa papierových predpokladov druhá nasadená Švajčiarka Jil Teichmannová.

Rebecca Šramková (203.) si v 1. kole zmeria sily s 24. nasadenou Číňankou Pcheng Šuaj (137.). Proti niekdajšej svetovej štrnástke môže iba prekvapiť. Ak sa jej to podarí, vyzve víťazku taliansko-nemeckej konfrontácie medzi Jasmine Paoliniovou a Annou Zajovou. Na prípadné eliminačné finále sa črtá súboj s 11. nasadenou americkou tínedžerkou Whitney Osuigweovou.

Kompletný žreb kvalifikácie nájdete TU.

Podobné články

Leave a Comment

5 × two =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy