Home Najdôležitejšie Kučová sa v Katare nestačila diviť: Po vyhratom sete prišiel totálny uragán súperky

Kristína Kučová, WTA Miami Open

DAUHÁ – Slovenská tenistka Kristína Kučová neuspela vo finále kvalifikácie na podujatí v katarskej Dauhe, kde podľahla brazílskej súperke Beatriz Haddad Maia v troch setoch.

Kučová proti kvalifikačnej osmičke začala dobre, keď hneď v prvej hre dosiahla na brejk, ale dlho sa neradovala, pretože súperka odpovedala okamžitým ribrejkom. V šiestej hre mala Kučová na servise obrovské problémy, ale dokázala odvrátiť všetky štyri brejkbaly súperky a vyrovnať na 3:3. O osude úvodného dejstva rozhodla deviata hra, keď Kučová na podaní súperky od stavu 0:30 vyhrala štyri loptičky po sebe a po udržanom servise sa za 57 minút radovala z výhry 6:4.

Druhý set bol ale úplne jasne v réžii Brazílčanky. Kučová si stratila podanie v druhej a následne aj štvrtej hre a za stavu 0:5 visel vo vzduchu nepopulárny kanár, keď Kučová opäť odvracala dva setbaly súperky. Gem síce vyhrala ale druhý set, v ktorom na štyroch podaniach Brazílčanky uhrala Kučová jediný fiftín, prehrala za 33 minút hladko 1:6!

Rozhodujúce dejstvo pokračovalo tam, kde to druhé skončilo. Kučová v úvodných troch hrách dokopy uhrala len dva fiftíny a to si pritom prehrala dve vlastné podania. Aj keď v štvrtej hre dokázala po dlhom čase brejknúť Brazílčanku, tá odpovedala okamžitým ribrejkom a situácia sa zopakovala aj v šiestej a siedmej hre. Vo ôsmej si Brazílčanka čistou hrou udržala servis a hladko za 37 minút získala aj tretí set – 6:2.