Home Správy Kučová na WTA turnaji v Lausanne druhú šancu nevyužila

Kučová na WTA turnaji v Lausanne druhú šancu nevyužila

LAUSANNE – Kristína Kučová, ktorá sa dostala do hlavnej súťaže ako „lucky loserka“, prehrala v 1. kole turnaja WTA International vo švajčiarskom Lausanne (250 000 USD, antuka vonku) s ruskou kvalifikantkou Anastasiou Potapovovou 3:6, 1:6.

Úvod zápasu patril mladej Ruske. Začala brejkom a o pár minút zvýšila po druhom úspechu na príjme na 4:1. Kika sa následne dotiahla na 3:4, no v ďalších dvoch gemoch nezískala ani fiftín a prvý set bol minulosťou.

Druhé dejstvo otvorila bratislavská rodáčka podstatne lepšie. Po druhý raz pripravila súperku o podanie, ale po nevyužití gembalu na 2:0 sa opäť dostala do útlmu. Potapovová otočila na 4:1, po zmene strán sa blysla na riterne čistou hrou a vzápätí zvládla aj posledný krok. Cez štyri zhody a dva odvrátené brejkbaly duel doservovala.

• Potapovová dominovala v štatistike es 7:0