Home Správy Kučová mala množstvo šancí, no v kvalifikácii do Dubaja končí na rakete favoritky

by Jana Sedláková

DUBAJ – Kristína Kučová prehral v druhom kole kvalifikácie turnaja WTA Premier v Dubaji (2 643 670 USD, tvrdý povrch vonku) s Belgičankou Alison van Uytvanckovou 4:6, 6:7(3).

V prvom sete šla do vedenia 2:0 van Uytvancková, Kučová sa ešte vrátila a znížila na 1:2. Dokonca šla neskôr do brejkového vedenia 3:2. Belgičanka však reagovala ribrejkom. Ďalšie brejky dlho neprichádzali. Keď šla Slovenka podávať za stavu 4:5 na udržanie sa v sete, opäť prišla o podanie a tak šla do vedenia 1:0 na sety van Uytvancková.

Aj druhé dejstvo bolo plné brejkov. Ako prvá šla do vedenia 3:2 Slovenka, Belgičanka vzápätí reagovala ribrejkom. Kučová ale reagovala ďalším brejkom a mala náskok 4:3. Slovenka túto pozíciu potvrdila, po podaní už viedla 5:3. Na príjme potom mala dva setbaly, ale nevyužila ich. Belgičanka znížila na 4:5.

Vzápätí van Uytvancková brejkom vyrovnala na 5:5 a vrátila sa do boja o druhý set. Neskôr mala za stavu 6:5 na riterne dva mečbaly, ale nakoniec Kučová vyrovnala a vynútila si tajbrejk.

V ňom sa už Belgičanka ujala vedenia 4:1. Slovenka potom dvoma servismi znížila, ale k výhre dokráčala van Uytvancková.

Vo finále kvalifikácie sa víťazka stretne s Češkou Kateřinou Siniakovou.