Home Správy Kučová končí v Braunschweigu vo štvrťfinále

Kučová končí v Braunschweigu vo štvrťfinále

by redakcia tenisovysvet.sk

BRAUNSCHWEIG – Kristína Kučová nestačila vo štvrťfinále turnaja ITF v nemeckom Braunschweigu ( 25 000 USD, antuka vonku) na domácu Jule Niemeierovú po setoch 2:6, 6:2, 2:6.

Úvodný set sa rozhodol v šiestej hre. Slovenská tenistka v ňom nevyužila náskok 40:15 pri vlastnom podaní a napokon o celý gem prišla. Zakrátko za stavu 2:5 stratila servis čistou hrou. Prvý set tak išiel na konto domácej hráčky.

Druhé dejstvo sa nieslo presne v opačnom garde. Za stavu 2:2 využila Kučová iba svoj druhý brejkbal v zápase a získala kontrolu nad celým setom. Ten získala po ďalšom brejku v pomere 6:2.

V rozhodujúcom sete sa Niemeierová ujala rýchleho vedenia 4:1. Kučová mala šancu vrátiť sa do setu za stavu 2:4, dva ponúknuté brejkbaly však nepremenila. Slovenka v nasledujúcom geme kapitulovala a jej súperka premenila na príjme prvý mečbal.

• Kučová využila len 2 zo 7 brejkbalov, zatiaľ čo jej súperka 4 zo 6
  • obe hráčky získali po druhom podaní viac než 50 % bodov
  • pre domácu tínedžerku to bolo už piate víťazstvo na turnaji (do hlavnej súťaže sa musela prebojovať z kvalifikácie)