Home Najdôležitejšie Kučová favoritku napriek sľubnému vedeniu nezaskočila a v Hamburgu končí: Po vyhratom sete uhrala len 5 gemov

HAMBURG – Slovenská tenistka Kristína Kučová sa s turnajom WTA v Hamburgu rozlúčila v 2. kole dvojhry. Vo štvrtkovom súboji podľahla štvrtej nasadenej Američanke Danielle Collinsovej po tuhom boji 6:1, 2:6, 3:6. Zápas trval 1:57 h.

Kučová mala raketový vstup do zápasu, keď už v prvej hre prelomila podanie 48. hráčky sveta a o pár minút svietil na ukazovateli skóre už stav 4:1. V šiestej hre Slovenka musela na servise čeliť stavu 0:40, ale brejkbaly súperky zmazala a po následnom brejku čistou hrou viedla po 35 minútach 1:0.

Od druhého setu však favorizovaná Američanka prebrala taktovku stretnutia, rýchlo sa ujala vedenia 4:0 a zvyšok druhého dejstva sa už len dohrával. Collinsová vyrovnala na 1:1. V tretej sade bola Kučová tou tenistkou, ktorá prvýkrát prišla o podanie za stavu 1:1, ale následne kontrovala ribrejkom a bolo vyrovnané. Americká tenistka však opäť prelomila servis našej hráčky a koncovku zápasu si už postrážila.

Collinsová sa vo štvrťfinále stretne s víťazkou duelu Anna Zajová (Nem.) – Gabriela Ruseová (Rum.).

dvojhra – 2. kolo:
Danielle Collinsová (USA-4) – Kristína KUČOVÁ (SR) 1:6, 6:2, 6:3, Ysaline Bonaventureová (Belg.) – Bernarda Perová (USA-7) 3:6, 6:3, 6:4, Tamara Zidanšeková (Slovin.-3) – Kristýna Plíšková (ČR) 6:3, 3:6, 6:3

Zdroj: TASR, ts