Home Najdôležitejšie Skvelá Kučová bez straty setu do hlavnej súťaže Roland Garros

Skvelá Kučová bez straty setu do hlavnej súťaže Roland Garros

Kristína Kučová

PARÍŽ – Kristína Kučová si poradila vo finále kvalifikácie grandslamového Roland Garros (42 661 000 EUR, antuka vonku) s Britkou Katie Swanovou po výsledku 6:4, 7:5.

Favorizovaná Slovenka mala skvelý vstup do zápasu. Po brejku na 2:0 si však vybrala na servise slabšie momenty a dovolila súperke manko zmazať. V ďalšom priebehu úvodného setu mala prevahu, ale dlho márne hľadala recept na podanie Swanovej. Všetko si vynahradila za stavu 5:4, keď využila na príjme v poradí druhý setbal.

Druhé dejstvo prinieslo divoký priebeh. Aktívnejšia Britka sa na jeho začiatku odpútala do vedenia 3:0 s dvoma brejkmi. Kika, ktorá útočila najmä po druhom servise niekdajšej juniorskej svetovej dvojky, bleskovo vyrovnala na 3:3 a o pár minút si poradila aj so skóre 3:5. V závere bola v medzihre jasne lepšia. Za stavu 6:5 premenila víťazným bekhendom po čiare hneď prvý mečbal na riterne.

• Kučová spravila pri 16 víťazných úderoch len 14 nevynútených chýb
  • na príjme 2. podania bodovala v 81 percentách prípadov
  • kvalifikáciou Roland Garros prešla na 7. pokus premiérovo (dokonca bez straty setu)
  • Swanová dnes využila všetky 4 brejkbaly

Meno súperky v hlavnej súťaži by sa mala rodáčka z Bratislavy dozvedieť dnes večer. O žrebe kvarteta Sloveniek s priamym štartom si môžete prečítať TU.