Home Správy Kučová po dráme do 2. kola ITF turnaja v Starých Splavoch

Kučová po dráme do 2. kola ITF turnaja v Starých Splavoch

STARÉ SPLAVY – Štvrtá nasadená Kristína Kučová si poradila v 1. kole turnaja ITF World Tennis Tour v českých Starých Splavoch (60 000 USD +H, antuka vonku) s Taliankou Anastasiou Grymalskou po setoch 6:2, 4:6, 6:3.

Do stretnutia vstúpila lepšie Talianka ukrajinského pôvodu. Brejk na 2:1 však nepotvrdila a od stavu 2:2 bolo dianie na kurte jasne pod kontrolou rodáčky z Bratislavy. Pri vlastnom podaní predviedla dve čisté hry a dvakrát udrela aj na riterne. Prvý set tak získala pomerom 6:2.

V druhom dejstve sa karta obrátila. Grymalská začala brejkom, ktorý tentoraz s problémami potvrdila. Druhý úspech na riterne a jeho potvrdenie už znamenali náskok 5:1. Kika mohutne finišovala, dotiahla na na rozdiel jediného gemu, no súperka na druhý pokus vyrovnanie pri vlastnom servise spečatila.

V rozhodujúcom sete naša tenistka oveľa lepšie podávala. Spočiatku sa jej síce nedarilo presadiť na príjme, no za stavu 4:3 prišiel skvele načasovaný brejk. Servis na víťazstvo zvládla vzápätí bez straty fiftínu.

• Kučová sa blysla pri vlastnom podaní až 5 čistými hrami
  • po svojom 1. servise zvládla 37 zo 47 výmen
  • celkovo získala až o 22 bodov viac (92:70)

V boji o štvrťfinále bude čeliť štvrtá nasadená Slovenka domácej veteránke Lucii Hradeckej. Do 2. kola dnes na severe Čiech postúpila aj Rebecca Šramková.