Home Správy Kučová cez vo forme hrajúcu súperku do 2. kola veľkého ITF turnaja v Dothane

Kučová cez vo forme hrajúcu súperku do 2. kola veľkého ITF turnaja v Dothane

Kristína Kučová

DOTHAN – Úspešná kvalifikantka Kristína Kučová zvíťazila v 1. kole turnaja ITF World Tennis Tour v americkom Dothane (80 000 USD, zelená antuka vonku) nad štvrtou nasadenou Astrou Sharmovou z Austrálie v troch setoch 6:2, 3:6, 6:3.

V úvodnom dejstve nedala Kika favorizovanej Austrálčanke žiadnu šancu. Začala brejkom, pri vlastnom podaní bola suverénna. Po druhom úspechu na príjme viedla 5:2 a po zmene strán spečatila zisk setu čistou hrou.

Aj druhú časť otvorila bratislavská rodáčka prelomením súperkinho servisu. Tentoraz výhodu okamžite stratila. Za stavu 2:2 prevzala zápasové opraty Sharmová, ktorá získala tri gemy za sebou. V závere si vyrovnanie nenechala ujsť.

V rozhodujúcom sete mala prevahu opäť naša tenistka. Brejk na 3:1 síce nepotvrdila, ale zakrátko mala k dobru náskok 5:2. Posledný krok zvládla. V deviatom geme premenila po forhendovej chybe nasadenej štvorky hneď prvý mečbal.