Home Najdôležitejšie Hrával s Poláškom, Hrbatým aj Mertiňákom: Kristýna Plíšková ukončila spoluprácu s bývalým špičkovým deblistom

Hrával s Poláškom, Hrbatým aj Mertiňákom: Kristýna Plíšková ukončila spoluprácu s bývalým špičkovým deblistom

by Majo Malinovský
Kristýna Plíšková

PRAHA – Česká tenistka Kristýna Plíšková po dvoch rokoch ukončila spoluprácu s trénerom Jaroslavom Levinským, bývalým špičkovým deblistom. Sedemdesiatašiesta hráčka svetového rebríčka to oznámila na sociálnej sieti.


Dvadsaťdeväťročná Plíšková sa pod vedením Levinského trikrát prebojovala na okruhu WTA do semifinále – v roku 2019 v Taškente a vlani v Prahe a Šen-čene. Nedarilo sa jej však na grandslamových turnajoch, zo siedmich účastí iba dvakrát postúpila do 2. kola.

V tejto sezóne sa jej nedarí

V tejto sezóne okrem vydarenej kvalifikácie v Dauhe, kde vyhrala tri kvalifikačné súboje, neprešla česká tenistka ani na jednom z piatich podujatí kde štartovala (vrátane Dauhy) cez prvé kolo. Trojsetové porážky s krajankou Martincovou v Dubaji a Boulterovou v Miami boli pre favorizovanú Češku poriadne trpkými sklamaniami.Hrával s Hrbatým, Mertiňákom aj Poláškom

Štyridsaťročný Levinský zažil počas hráčskej kariéry najväčšie úspechy vo štvorhre, hrával aj so slovenskými tenistami Dominikom Hrbatým, Michalom Mertiňákom či Filipom Poláškom. V zmiešanej štvorhre sa s Ruskou Jekaterinou Makarovovou prebojoval na Australian Open 2010 až do finále. Informoval o tom portál iDnes.cz.

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 + fifteen =