Home Audio/video Kučová potvrdila povesť veľkej bojovníčky: Po viac ako trojhodinovej dráme zabojuje o semifinále

Kristína Kučová

KLUŽ – Slovenská tenistka Kristína Kučová postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v rumunskom Kluži.

Ako ôsma nasadená zdolala v osemfinále po veľkom boji domácu Irinu Mariu Barovú 2:6, 7:6 (3) a 7:6 (5).

Kučovej nevyšiel vstup do zápasu, keď si hneď na úvod stratila dve podania a razom prehrávala už 0:3 a aj keď raz sa podarilo aj jej brejknúť súperku, prvý set prehrala hladko 2:6.

V druhom si obidve tenistky vymenili po dva brejky, keď po brejku súperky odpovedali okamžitým ribrejkom a o osude setu musel rozhodnúť tajbrejk, v ktorom mala viac šťastia Kučová a triumfom 7:3 si vynútila tretí set.

Ten opäť priniesol poriadnu drámu, keď v piatej a následne aj šiestej hre sme boli svedkami brejku a kedže Kučová v jedenástej hre zahodila na podaní súperky dva brejkbaly, boli sme svedkami dalšej tajbrejkovej drámy, ktorá rozhodla o štvrťfinalistke. Kučová prehrávala 2:0, ale vyrovnala na 5:5 a v závere mala viac šťastia ako jej súperka a tak po viac ako trojhodinovom boji vybojovala postup do štvrťfinále.

Kristína Kučová (Foto: Facebook/winnersopen)

V tom na turnajovú osmičku Kučovú čaká Mayar Sherifová z Egypta, ktorú vyradila Filipínčanku Alexandru Ealaovú.

dvojhra – osemfinále: Kristína KUČOVÁ (SR-8) – Irina Maria Barová (Rum.)  2:6, 7:6 (3), 7:6 (5), Mayar Sherifová (Egypt) – Alexandra Ealaová (Filipíny) 6:2, 6:2, Kristýna Plíšková (ČR) – Katarzyna Kawová (Poľ.) 6:4, 6:4.