Home Audio/video VIDEO Krôčik od obrovskej senzácie: Kučová proti svetovej jednotke zahodila mečbal

Ashleigh Bartyová

MIAMI – Slovenská tenistka Kristína Kučová mala v druhom kole na rakete svetovú jednotku Ashleigh Bartyovú. Mečbal však nevyužila a nakoniec prehrala po setoch 3:6, 6:4, 5:7.

Kučová musela už v druhom geme odvracať štyri brejkbaly, čo sa jej aj podarilo a v nasledujúcej hre prelomila prvýkrát v zápase servis svetovej jednotky. Bartyová v ďalšom priebehu setu našla potrebný rytmus, získala štyri gemy v rade a prvý set vyhrala za 42 minút 6:3.

Slovenská tenistka nezachytila úvod do druhej sady, čistou hrou prišla o servis, ale ribrejkom dokázala kontrovať. V ďalšom priebehu setu obe tenistky výborne servovali, ale záver patril prekvapivo Kučovej, ktorá za stavu 5:4 v jej prospech prelomila podanie Bartyovej a vyrovnala na 1:1.

V rozhodujúcom sete pokračoval výborný výkon 149. hračky sveta na podaní, austrálsku tenistku nepúšťal k žiadnym príležitostiam a v štvrtej hre senzačne opäť prelomila podanie. Za stavu 5:4 išla podávať na víťazstvo v zápase, mala mečbal, ale Bartyová trafila víťazný úder a následne brejkla slovenskú tenistku. Koncovka patrila nasadenej jednotke, ktorá vyhrala 7:5.

V prípade výhry by išlo pre Kučovú nepochybne o najväčšie víťazstvo v kariére, ale Bartyová ukázala, prečo je svetovou jednotkou. Austrálčanka v treťom kole vyzve Estónku Ostapenkovú, ktorá vyradila Flipkensovú 2:1 na sety.