Home Najdôležitejšie Krásne gesto bývalej svetovej trojky

Krásne gesto bývalej svetovej trojky

by Jaroslav Šípkar
Elina Svitolinová

Ukrajinka Jelina Svitolinová ukázala krásne gesto, keď sa rozhodla odmeny z najbližších turnajov venovať svojej krajine, ktorá čelí ruskej invázii.


Bývalá svetová trojka a dnes svetová pätnástka Jelina Svitolinová sa rozhodla v neľahkej situácii pomôcť svojej rodnej Ukrajine, ktorá čelí invázii Ruska. Svitolinová sa rozhodla všetky odmeny z najbližších turnajov venovať práve vojnou sužovanej krajine.

„Rozhodla som sa, že odmeny z turnajov v Mexiku a USA pôjdu ukrajinskej armáde a na humanitárnu pomoc. Takto môžem pomôcť svojej krajine. Myslím, že to bude správne. Chcem urobiť niečo, čo pomôže mojej krajine,” cituje Svitolinovú Eurosport.

„Čo sa týka ľudí na celom svete, chcem, aby pochopili, že strácame nevinných ľudí, strácame vojakov, útočia na nás. Chcem, aby o tom vedel celý svet, aby všetci podporili Ukrajinu,” dodala bývalá trojka rebríčka WTA.

Svitolinová tento týždeň štartuje v Mexiku na turnaji v Monterrey, ktorý pri svojej jedinej doterajšej účasti vyhrala (2020). V tejto sezóne sa jej nedarí podľa predstáv, vyhrala len tri z ôsmich zápasov. Najďalej sa dostala na Australian Open (v 3. kole prehrala s Azarenkovou).Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × five =