Home Najdôležitejšie Kovalík v New Yorku svoj tieň neprekročil: Na US Open stroskotal hneď na prvej prekážke

NEW YORK – Slovenský tenista Jozef Kovalík vypadol v 1. kole kvalifikácie grandslamového US Open.

V utorňajšom zápase prehral s Argentínčanom Franciscom Comesanom za hodinu aj 11 minút dvakrát 4:6. O osude prvého setu rozhodla piata hra, v ktorej si ako jediný Kovalík stratil svoje podanie. V druhom sete po dvoch brejkoch argentínskeho súpera prehrával Kovalík už 1:4 a aj keď v šiestej hre dosiahol na ribrejk, k žiadnemu obratu sa už nenadýchol.

Kovalík tak svoje maximum, ktorým je prvé kolo, na US Open nevylepší a oproti minulému roku sa zhoršil, keďže skončil až v druhom kole kvalifikácie na rakete českého súpera Tomáša Macháča.

dvojhra – 1. kolo kvalifikácie: Francisco Comesana (Arg.) – Jozef KOVALÍK (SR) 6:4, 6:4

Zdroj: TASR, ts