Home Správy Kovalík finále na challengeri v Braunschweigu neobháji

Kovalík finále na challengeri v Braunschweigu neobháji

BRAUNSCHWEIG – Jozef Kovalík prehral vo štvrťfinále turnaja kategórie ATP Challenger 90 v nemeckom Braunschweigu (69 280 EUR +H, antuka vonku) so Španielom Javierom Barrancom Cosanom 6:7(5), 6:7(5).

Úvodný set bol nečakane vyrovnaný, v prvej polovici mal Kovalík tri brejkbalové príležitosti, žiadnu nedokázal premeniť. Neskôr hráči dominovali na podaniach. Až v 11. geme sa Slovák prebojoval k ďalším príležitostiam na zisk servisu súpera – nádhernú celodvorcovú výmenu však nezakončil úspešne. Napokon rozhodoval tajbrejk. Strany si v ňom tenisti menili za stavu 3:3. O chvíľu viedol Španiel 5:3, Kovalík zvládol vyrovnať, ale následne prišiel o ďalšie dva body – 5:7.

Druhý set začal lepšie náš tenista. Získal prvých sedem lôpt, útok na brejk však nedotiahol a k slovu sa dostal súper, ktorý vyrovnal. Vzápätí sám udrel na príjme. Slovákovi sa okamžite podaril ribrejk. Ďalšia dráma sa prišla v deviatom geme, rodák z Bratislavy musel odvracať niekoľko brejkbalov. Napokon mal aj druhý set tajbrejkové rozuzlenie. Jojo sa dostal do vedenia 3:1, vinou nepresných úderov o náskok prišiel. Barrancovi Cosanovi stačil jediný mečbal na ukončenie zápasu.

• zápas trval 2 hodiny a 20 minút
  • Kovalík premenil 1 z 10 brejkbalov, Barranco Cosano 1 zo 7

V Nemecku obhajoval zverenec Borisa Borgulu finále, a tak v rebríčku opäť stratí. Zo súčasnej 165. priečky klesne približne o 20 miest.