Home Správy Kovalík v 2. kole challengeru v Braunschweigu nedal osmičke žrebu šancu

Kovalík v 2. kole challengeru v Braunschweigu nedal osmičke žrebu šancu

BRAUNSCHWEIG – Jozef Kovalík zdolal v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 90 v nemeckom Braunschweigu (69 280 EUR +H, antuka vonku) ôsmeho nasadeného Pedra Martíneza Portera zo Španielska hladko 6:1, 6:3.

Kovalík vstúpil do stretnutia impozantne. Súperovi v prvých troch hrách dovolil jediný fiftín a dominanciu potvrdzoval až do konca úvodného setu. V kľúčových momentoch bol stopercentný a v siedmom geme potreboval jediný setbal na jeho ukončenie.

Vo štvrtom geme druhého dejstva sa tenisti predviedli sériou ukážkových krížnych úderov, Kovalík však ponúknutý brejkbal nevyužil. Od šiestej hry mali obaja problémy so servisom, Slovák si však kľúčové podanie v deviatom geme udržal a stretnutie ukončil, keď súper spravil chybu pri štvrtom mečbale.

• po úspešnom prvom podaní mal Kovalík v prvom sete 100 % úspešnosť zisku fiftínov (6/6)