Home Správy Kovalík v 1. kole v Buenos Aires so stopkou od člena slávnej tenisovej rodiny

Kovalík v 1. kole v Buenos Aires so stopkou od člena slávnej tenisovej rodiny

by Michal Pokrivka

BUENOS AIRES – Deviaty nasadený Jozef Kovalík prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger v argentínskom Buenos Aires (50 000 USD +H, antuka vonku) s domácim Federicom Coríom po setoch 6:2, 3:6, 4:6.

Náš tenista mal skvelý vstup do zápasu. Po štvrťhodine hry viedol komfortne 4:0. Koncovku prvého setu zvládol skúsene. Za stavu 5:1 síce dva setbaly na príjme nepremenil, no po zmene strán sa blysol obratom z 15:40.

V druhom dejstve nepremenil Jojo brejkbal na 2:1 a o pár minút pykal. V 6. geme stratil po prvý raz podanie. V závere si mladší brat slávneho Guillerma Coríu náskok postrážil a poslal duel do tretej časti.

Tá mala opäť podobný priebeh ako tá predchádzajúca. Bratislavský rodák nevyužil brejkbal na 4:2 a vzápätí prišiel o servis. V závere už nenašiel recept na hru argentínskeho antukára.

Zaujalo nás:

  • Kovalík zapojil do hry iba 48 percent 1. podaní
  • celkovo získal o 3 fiftíny menej
  • zahodil posledné 4 brejkbaly zápasu

Jozefa Kovalíka čaká v argentínskej metropole ešte štvorhra po boku Andreja Martina. Druhý Slovák na turnaji vstúpi do jeho singlovej časti zajtra súbojom proti domácej päťke žrebu Renzovi Olivovi.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

7 − 4 =