Home Správy Kovalík sa nedočkal prvého grandslamového víťazstva ani na US Open

Kovalík sa nedočkal prvého grandslamového víťazstva ani na US Open

NEW YORK – Jozef Kovalík vypadol v 1. kole grandslamového US Open (57 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) po prehre 3:6, 4:6, 5:7 s Aljažom Bedenem zo Slovinska.

Úvodný set bol jasne v réžii výborne podávajúceho Slovinca. V jeho priebehu nečelil žiadnemu brejkbalu a dvakrát sa presadil na riterne. Najskôr v otváracom a potom v deviatom geme.

V druhom dejstve sa Jojo úspešne vyvaroval rýchlej straty servisu. Za stavu 2:3 si poradil s dvojicou brejkbalov a v deviatej hre sa dostal na riterne k svojej premiérovej možnosti. Zostala nevyužitá a Bedene ho po zmene strán nekompromisne potrestal – 4:6.

V treťom sete bratislavský rodák neustále doháňal stratu. Z 0:3 znížil na 2:3, ale vzápätí prišiel o podanie. V koncovke sa mu podarilo vyrovnať z 2:5 na 5:5, no posledné slovo mal aj tentoraz slovinský favorit.

• Kovalík má po dnešku bilanciu v hlavných grandslamových súťažiach 0:7
  • Bedene ho zasypal 19 esami
  • bol lepší v štatistike víťazných úderov (33:30) aj nevynútených chýb (20:36)
  • Kovalík bodoval po svojom prvom servise len v 53 percentách prípadov
  • vyšlo mu 22 z 26 nábehov na sieť

Jozef Kovalík svojou prehrou zavŕšil neúspešné slovenské singlové ťaženie v New Yorku. Okrem neho skončili v 1. kole aj Martin Kližan, Jana Čepelová a Viktória Kužmová.