Home Správy Kovalík postupuje v Santiagu cez turnajovú jednotku do štvrťfinále

Kovalík postupuje v Santiagu cez turnajovú jednotku do štvrťfinále

SANTIAGO – Jozef Kovalík zvíťazil v 2. kole turnaja ATP Challenger v Santiagu (50 000 USD +H, antuka vonku) nad turnajovou jednotkou Gastaom Eliasom z Portugalska 7:6(4), 6:2.

V prvom sete si ako prvý pripísal brejk portugalský tenista, keď sa dostal do vedenia 2:1. Kovalík si však v desiatom geme vzal podanie späť a vyrovnal na 5:5. Rozhodnutie priniesol až tajbrejk, v ktorom Slovák nedal súperovi väčšiu šancu a premenil druhý setbal.

V druhom dejstve si Kovalík pripísal brejk na 3:2 a neskôr aj na 5:2. V nasledujúcom geme nezaváhal a zápas na podaní úspešne ukončil.

• Kovalík pustil súpera v celom zápase iba k dvom brejkbalom – oba v prvom sete
  • slovenský tenista vedie vo vzájomných zápasoch s Eliasom už 6:1
  • v prvom sete si Kovalík pripísal až tri čisté hry na podaní

Vo štvrťfinále sa Kovalík stretne s víťazom zápasu medzi Renzom Olivom a Thomazom Belluccim.