Home Správy Kovalík po divokom priebehu do 2. kola v Braunschweigu

Kovalík po divokom priebehu do 2. kola v Braunschweigu

by Dominika Mikušiaková

BRAUNSCHWEIG – Jozef Kovalík zdolal v 1. kole turnaja ATP Challenger 90 v Braunschweigu (69 280 EUR +H, antuka vonku) domáceho Benjamina Hassana po setoch 6:4, 6:7(5), 6:4.

V prvom sete si slovenský tenista pripísal brejk v tretej hre. V nasledujúcom priebehu žiadne komplikácie na servise nedopustil a za stavu 5:4 premenil v poradí druhý setbal.

Do druhého setu vstúpil lepšie domáci hráč, ktorý sa ujal vedenia 3:0. Jojo však zbrane nezložil a stratený servis si vzal späť. Ďalší brejk si pripísal za stavu 5:5 a išiel podávať na víťazstvo. Nepremenil však dva mečbaly pri vlastnom servise a tajbrejk stratil pomerom 5:7.

Veľká dráma pokračovala aj v rozhodujúcom dejstve. Slovenský tenista dvakrát stratil náskok brejku, napokon ho to mrzieť nemuselo. Za stavu 5:4 premenil na riterne celkovo piaty mečbal.