Home Správy Kovalík na US Open končí v 1. kole kvalifikácie

Kovalík na US Open končí v 1. kole kvalifikácie

by Dominika Mikušiaková

NEW YORK – Najvyššie nasadený Jozef Kovalík nestačil v úvodnom kvalifikačnom kole grandslamového US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) na Američana Ernesta Escobeda po setoch 2:6, 6:3, 6:7(4).

Úvodný set netrval ani 25 minút. Slovenský tenista za stavu 2:3 daroval súperovi brejk dvojchybou. Dobre podávajúci Američan žiadne komplikácie na servise nedopustil a za stavu 5:2 ukončil set už na príjme.

V druhom sete sa obraz hry vyrovnal. V treťom geme si Kovalík vypracoval prvý brejkbal, ostal však nevyužitý a následne sám odvracal príležitosti súpera. V siedmej hre slovenský tenista šancou nepohrdol a súperovi servis vzal. Za stavu 5:3 premenil na príjme v poradí tretí setbal.

V rozhodujúcom dejstve hral prím servis. V celom sete diváci nevideli ani jeden brejkbal, o víťazovi tak musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom Kovalík nezachytil úvod a onedlho prehrával 0:3. Escobedo bol pri vlastnom podaní neomylný a záver si postrážil.