Home Správy Kovalík v Santiagu končí v semifinále

Kovalík v Santiagu končí v semifinále

by Dominika Mikušiaková

SANTIAGO – Jozef Kovalík prehral v semifinále challengeru v Santiagu (50 000 USD, antuka vonku) so Španielom Carlosom Gomézom-Herrerom po setoch 3:6 6:7(1).

Úvod zápasu sa niesol v duchu nevyužitých príležitostí. Ako prvý si výhodu brejku pripísal slovenský tenista v 3. geme po dvoch dvojchybách súpera. Táto výhoda mu však dlho nevydržala, nasledoval okamžitý ribrejk. Španiel v 8. geme prelomil Kovalíkovo podanie druhýkrát a set si bez väčších problémov dopodával.

Do druhej sady vstúpil lepšie španielsky tenista, hneď na úvod si pripísal brejk. Kovalík v 6. hre manko brejku zmazal a set musela rozhodnúť skrátená hra. V nej Goméz-Herrera nedal slovenskému tenistovi šancu, ovládol ju pomerom 7:1.