Home Najdôležitejšie Kovalík pretrhol negatívnu šnúru – postúpil do 2. kola ATP turnaja v Kitzbüheli

Kovalík pretrhol negatívnu šnúru – postúpil do 2. kola ATP turnaja v Kitzbüheli

KITZBÜHEL – Jozef Kovalík zdolal v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v rakúskom Kitzbüheli (586 140 EUR, antuka vonku) španielskeho kvalifikanta Guillerma Garcíu-Lópeza 6:7(1), 6:2, 6:3.

V úvode videli diváci veľmi dlhý gem, po štyroch zhodách sa z brejku tešil Kovalík. Následne ho potvrdil. Španiel zaknihoval ribrejk vo štvrtej hre. V ďalšom priebehu mal na svojich podaniach väčšie problémy náš tenista, ktorý musel odvracať niekoľko brejkových hrozieb. Odolal, a tak o víťazovi prvého setu rozhodoval tajbrek. Bratislavčan v ňom získal jediný bod.

Vo štvrtom geme druhého dejstva prelomil Jojo podanie súpera a brejk potvrdil, keď ustál stav 0:40. V ôsmej hre pridal ďalší úspech na príjme, ktorým poslal stretnutie do rozhodujúceho setu.

Ten mohol začať lepšie španielsky veterán, ale Slovák odvrátil ďalšie hrozby straty servisu. Následne sa dostal po dvoch čistých hrách do vedenia 3:0. Aj keď podanie nebolo jeho najsilnejšou stránkou, nedostatky kompenzoval bodmi v kritických okamihoch. Problémy mal náš tenista aj v siedmom geme, no znova preukázal odolnosť. Zápas napokon za stavu 5:3 dopodával.

• Kovalík vyhral zápas v hlavnej súťaži na hlavnom okruhu po šnúre 7 prehier
  • dnes odvrátil 13 zo 14 brejkbalov
  • na esá dominoval 7:3

O prvé štvrťfinále na okruhu ATP od júla 2018, keď bol v Hamburgu v semifinále, zabojuje Jozef Kovalík proti tretiemu nasadenému Fernandovi Verdascovi zo Španielska.