streda, 6 decembra, 2023
HomeNajdôležitejšieKontroverzné vyjadrenie Fritza po vypadnutí USA z Davis Cupu: A čo, že...

Kontroverzné vyjadrenie Fritza po vypadnutí USA z Davis Cupu: A čo, že sme prehrali? Nikoho to nezaujíma

MALAGA – Po vyradení Spojených štátov z Davisovho pohára zaujal svojimi vyhláseniami tímový líder Taylor Fritz. Aktuálne deviaty hráč rebríčka ATP síce dokázal vyhrať svoj zápas proti Lorenzovi Musettimu, ale po prehrách Francesa Tiafoea a dvojice Tommy Paul, Jack Sock podľahli Američania odhodlaným Talianom 1:2 na zápasy. Dvadsaťpäťročný Fritz sa neskôr nechal počuť, že porážku ľutuje, ale americkú verejnosť táto tímová súťaž aj tak nezaujíma.

“Myslím, že nikoho nezaujíma, či vyhráme. Aj keby sme vyhrali titul, na ESPN ani na iných športových kanáloch by sa o tom nehovorilo. Ak by sme vyhrali, možno by sme boli príjemne prekvapení, ale nemyslím si to,” vyjadril sa Fritz.

Američania vypadli vo štvrťfinále napriek jeho výhre 7:6(8) a 6:3 nad Lorenzom Musettim v španielskej Malage a nedokázali nadviazať na skvelé výkony v základnej skupine v Glasgowe, kde zdolali Britov a Kazachov.

“Davisov pohár vnímam tak, že buď ho vyhráte, alebo nie. Nie je to tak, že hráte finále a ste šťastní, že ste vo finále. Nezáleží na tom, či prehráte vo štvrťfinále, semifinále alebo vo finále,” dodal najlepší americký tenista súčasnosti, ktorý sa na nedávnom Turnaji majstrov dostal do semifinále.

Fritz tento rok vyhral tri turnaje vrátane Masters v Indian Wells, vo Wimbledone sa dostal do štvrťfinále a na Australian Open do osemfinále. Sezónu ukončil s výrazne pozitívnou bilanciou 46 výhier a 21 prehier.Úspech v Davisovom pohári mohol byť (nielen) pre Fritza pekným zakončením sezóny, ale Američania si na svoj prvý titul v tejto tímovej súťaži od roku 2007 ešte musia počkať.

Zdroj: ts

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen + 9 =

Slováci v akcii