Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Nick Wass)

Koniec Nadalovej kariéry? Neviem, kedy a či budem opäť hrať, priznáva antukový kráľ

MADRID – Táto sezóna rozhodne nebola pre španielskeho tenistu Rafaela Nadala tak plodná, ako by on sám očakával. Napriek tomu, že Španiel sa dokázal prebojovať na oboch grandslamoch, na ktorých štartoval do druhého týždňa, s výsledkami nebol spokojný.


Z fyzického hľadiska si európska antuková sezóna vybrala ťažkú ​​daň na Nadalovom tele, pretože sa zranil počas French Open. Výsledkom toho bolo, že 20-násobný grandslamový šampión sa rozhodol vziať si chvíľu voľno a vynechal olympijské hry v Tokiu a Wimbledon.

Keď sa antukový kráľ vrátil späť na okruh, konkrétne na americké hardy, tak jeho návrat nebol úplne vydarený. V Toronte prekvapivo prehral s LLoydom Harrisom a odcestoval domov, aby si doliečil zranenie chodidla. Španiel dokonca niekoľko dní chodil o barlách a následne začal rekonvalescenciu.

Nadal vyvolal neistotu ohľadom návratu

“Chcem sa zotaviť zo zranenia a vrátiť sa v najlepšej forme. Neviem, kedy budem najbližšie hrať, trénujem každý deň, nasledujem špeciálny plán,” priznal Nadal.

“Existujú veci, ktoré nemôžem ovplyvniť, ale v hlave mám jasne stanovené ciele a verím, že veci pôjdu pozitívnym smerom. Trénujem každý deň primárne preto, aby som sa plne zotavil a tiež preto, aby som sa vrátil v najlepšej kondícii,” pokračoval.“Som v tréningovom procese, postupne zvyšujem záťaž. Musíme byť trochu však opatrní, pretože niektoré veci nezáležia len odo mňa, ale verím, že to, čo robím, prinesie výsledok, v ktorý dúfame,” dodala svetová šestka.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová, Roland Garros 2023

Schmiedlová zvládla takmer trojhodinový boj: Slovenská jednotka v Taliansku siaha na finále!

PARMA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová na antukovom podujatí v talianskej Parme zabojuje už …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × three =