Home Najdôležitejšie Koniec kariéry? Federer prvýkrát naznačil, že je na spadnutie

Koniec kariéry? Federer prvýkrát naznačil, že je na spadnutie

by Michal Pokrivka

Švajčiar Roger Federer doteraz na otázky týkajúce sa konca kariéry odpovedal vyhýbavo. Tvrdil, že nič také zatiaľ neplánuje a netuší, kedy to príde. Dnes je ale všetko trochu inak.

Pred štyrmi dňami bolo rozhodnuté, že Laver Cup 2019 bude hostiť 20. – 22. septembra švajčiarska Ženeva. Práve to nasadilo bazilejskému rodákovi chrobáka do hlavy. V čase konania veľkolepého tenisového divadla na jeho domácej pôde bude mať 38 rokov.

„Keď bolo oznámené, že Ženeva má záujem hostiť Laver Cup, začal som snívať o tom, že by to bolo neuveriteľné a úžasné na koniec mojej kariéry. Hneď som začal hovoriť ľuďom pohybujúcim sa okolo Laver Cupu, že by to bolo úžasné a možno budem stále hrať,“ vyriekol „Fedex“ slová, ktoré fanúšikov znepokojili.

Ďalej sa v rozhovore pre francúzsky denník L’Équipe zasníval, aký by chcel mať okolo seba tím. „Mohol by som sa porozprávať so všetkými špičkovými hráčmi. S ‚veľkou štvorkou‘ a Stanom Wawrinkom. Možno by sa mi podarilo zohnať toľko špičkových hráčov. Do Ženevy, ktorá tenis miluje, by sme tak priniesli skutočne skvelú udalosť,“ dodal Švajčiar.

Domáce prostredie a účasť všetkých velikánov, s ktorými zvádzal pamätné súboje, sa javí ako ideálna príležitosť na rozlúčku. Ako sa nakoniec 20-násobný grandslamový šampión rozhodne, ukáže zrejme až čas.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two + 6 =