Home Najdôležitejšie Konečného verdiktu sa stále nedočkala: Z dopingu obvinenú Halepovú vyškrtli zo zoznamu účastníkov US Open

Konečného verdiktu sa stále nedočkala: Z dopingu obvinenú Halepovú vyškrtli zo zoznamu účastníkov US Open

by Majo Malinovský
Simona Halepová

NEW YORK – Rumunskú tenistku Simonu Halepovú vyškrtli zo zoznamu účastníkov grandslamového US Open pre dopingový nález, za ktorý jej uložili zákaz činnosti.


Americká tenisová asociácia (USTA) oznámila, že v hlavnej súťaži ženskej dvojhry ju nahradí Američanka Taylor Townsendová.

Bývalá svetová jednotka rebríčka WTA má dočasne pozastavenú činnosť od októbra minulého roka, keď Halepovej vyšiel pozitívny dopingový test na zakázanú látku roxadustat. Konečný verdikt, ktorý bol naplánovaný na začiatok augusta, nezávislý súd v Londýne odložil na nešpecifikovaný dátum.

Tridsaťjedenročná Rumunka tvrdí, že je nevinná a nedopatrením užila kontaminovaný výživový doplnok. “Ničia moju reputáciu i tenisovú kariéru a to nehovorím o negatívnom dopade na moje duševné zdravie,” uviedla v máji víťazka Roland Garros z roku 2018 a wimbledonská šampiónka z roku 2019.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three + eight =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy