Home Najdôležitejšie Komentár TS: Neporaziteľný Federer narazil na múr menom del Potro

Komentár TS: Neporaziteľný Federer narazil na múr menom del Potro

by redakcia tenisovysvet.sk

Prvý turnaj zo série Sunshine double sa niesol v znamení naháňačky Rogera Federera. Švajčiar vstupoval do turnaja neporazený a hral nielen o obhajobu minuloročného titulu, ale aj o udržanie postu jednotky.

V Indian Wells opäť viacero favoritov pohorelo. Novakovi Djokovičovi nevyšiel návrat a cez prvý zápas neprešli ani Dimitrov, Pouille či mladý Zverev. Kalifornia nepriala ani Thiemovi či Čiličovi. Už po prvom poltýždni ostalo v hre iba 7 hráčov z prvej tridsiatky.

Otvorený „pavúk“ využil najmä mladík Borna Čorič. Tomu nechýbalo veľa a hral by svoje prvé veľké finále (namiesto Federera). Chorvát môže byť so svojím vystúpením napriek tomu mimoriadne spokojný – v „Púšti“ vyhral päť zápasov a jeho formu môžeme po dlhej dobe skloňovať ako životnú.

S dobrou náladou sa môžu do Miami presúvať aj Kohlschreiber, Querrey či mladý Čchung. Skončili pred bránami semifinále, čo je z ich pohľadu na pochvalu. Naopak, veľkú šancu nevyužil Kevin Anderson, ktorý z vynikajúcej fazóny mohol vyžmýkať ešte o čosi viac.

Z množstva navrátilcov vyšiel návrat iba Milošovi Raoničovi. Semifinálová účasť bola v jeho prípade nad očakávaniami.

Dnes už vieme, že Roger Federer z dvoch ambícií  – popísaných v úvode článku – naplnil iba jednu. Pozíciu jednotky si udržal, no titul (napriek trom mečbalovým možnostiam!) nakoniec neobhájil. Švajčiar tento rok v Kalifornii nehral dobre; pôsobil unavene a najmä rozladene. Zapustené „playoff strnisko“ mu takisto nepomohlo.

Titul mu po neskutočnom obrate vyfúkol Juan Martín del Potro. A treba dodať, že zaslúžene. Argentínčan bol od prehry iba chlp, no opäť pripomenul svoju obdivuhodnú nezlomnosť. Momentálne nenájdeme hráča, ktorý by dokázal hrať na posledné výpary z nádrže taký dobrý tenis.

Pre „Delpa“ to bol druhý skutočne veľký titul v kariére (ak nepočítame Davis Cup) a prvý titul z úrovne ATP Masters. Tohtoročný Indian Wells teda fanúšikom doprial takzvaného prvovíťaza, čo je vždy osviežujúce. Ako sa nové rebríčkové rošády prejavia na kurtoch, na to odpovie už blížiace sa Miami.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four + seven =