Home Správy Kližanova senzačná prehra v 2. kole poznanského challengeru

Kližanova senzačná prehra v 2. kole poznanského challengeru

POZNAŇ – Tretí nasadený Martin Kližan podľahol v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger v poľskej Poznani (64 000 EUR +H, antuka vonku) talianskemu kvalifikantovi Andreovi Arnaboldimu 3:6, 3:6.

Úvodné dejstvo bolo od začiatku v réžii talianskeho tridsiatnika, ktorý je v rebríčku až na 256. priečke. Po brejku zo 4. hry a jeho následnom potvrdení viedol 4:1. Bratislavský rodák sa v ďalších minútach dotiahol na rozdiel jedného gemu, ale pri snahe o vyrovnanie ho opäť zradilo podanie.

V druhom sete bol kľúčový Talianov úspech na príjme za stavu 2:2. Martin mal šancu na ribrejk hneď po zmene strán, ďalšie dve pri skóre 3:4, ale súper zvládol kritické momenty chladnokrvne. Duel ukončil na príjme.

• Kližan zapojil do hry menej než polovicu 1. servisov
  • v druhom sete dospelo až 6 gemov do zhody

Do rebríčka ATP si pripíše zverenec Dominika Hrbatého 8 bodov. V jeho pondelňajšom vydaní by sa mal spolu s bodmi z Roland Garros posunúť o tri miesta na 114. pozíciu.